HotModels | Práce v erotice | Personální agentura

Sex v těhotenství: Co je bezpečné a co ne?

Sex v těhotenství je věc, o které se příliš nemluví. Buď patříte mezi ženy, které v tuto dobu nemají absolutně žádnou chuť se sexu věnovat a nebo s vámi naopak cloumají hormony a chcete si sex co nejlépe užít. Jenže je sex v těhotenství vlastně bezpečný?

Stejně jako sex, i těhotenství je pro každou ženu jiné. Ale pokud na něj máte náladu, určitě toužíte znát ty nejlepší sexuální polohy v těhotenství, protože (obzvlášť když se zvětšíte) to může být trochu složitější. Je však naprosto normální, že během těhotenství přemýšlíte, co přesně je pro miminko a pro vás bezpečné dělat. 

Jaké jsou nejlepší sexuální polohy v těhotenství?

Odpověď zní, že je to opravdu na vás. Neexistuje žádná nejlepší poloha, pokud je vám vaše nejoblíbenější poloha jednoduše pohodlná. Ať už je jakákoliv, důležité je jen to, abyste se cítila v pořádku. Jak bříško roste, zvažte polohy, které snižují tlak na břicho, jako je například ležení na boku. Můžete také uvažovat o tom, že budete nahoře nebo na rukou a kolenou, abyste kontrolovala hloubku průniku a zmírnili tlak z břicha.

Jsou některé sexuální polohy během těhotenství nebezpečné?

Sex během těhotenství je spíše otázkou pohodlí než čehokoli jiného, pokud máte nízkorizikové těhotenství a neprojevují se u vás žádné komplikace, kvůli kterým by byl sex vyloučen – například placenta praevia. Polohy, které lze během těhotenství zvolit, se v jednotlivých trimestrech liší. V prvním a na začátku druhého trimestru žena snese většinu poloh. Jakmile se blíží konec druhého a třetí trimestr, stává se poloha na zádech náročnější. Rostoucí děloha může snadno způsobit, že se budete cítit zadýchaná. V této době byste se měla kvůli pohodlí přesunout do polohy vleže na boku, v kleče, ve stoje nebo vsedě.

Je orální sex v těhotenství bezpečný?

Orální sex je v těhotenství nejen bezpečný, ale pro mnoho těhotných žen může být i vhodnější. Přijímání orálního sexu může vyžadovat, abyste neležela na zádech, takže zvažte sezení na židli nebo ležení na boku. Tyto polohy snižují tlak a váhu na vaše břicho.