HotModels | Práce v erotice | Personální agentura

Sex během menstruace: Je vůbec bezpečný?

To, že máte menstruaci, neznamená, že se musíte vzdát sexuální aktivity. Pro některé ženy může být sex během menstruace dokonce příjemnější než v jiném období měsíce a některým dokonce pomáhá s bolestmi. Je však bezpečný? Podívejte se na užitečné tipy a zajímavosti, které vám sex při menstruaci usnadní.

Potřeba lubrikace je během menstruace menší a orgasmus může zmírnit příznaky spojené s menstruací, jako jsou například křeče. Sexuální aktivita může u některých lidí zmírnit bolesti migrény a celkově bolesti hlavy. (Zdroj)

Riziko infekcí při sexu během menstruace je vyšší

Je zásadní praktikovat bezpečný sex i během menstruace, protože i v tomto období se můžete nakazit nebo přenést pohlavně přenosnou chorobu, například HIV. Virus může být přítomen v menstruační krvi. Vyšší riziko se však týká i dalších, běžnějších infekcí, které mohou způsobit nepříjemné potíže. Pochva si po celý měsíc udržuje pH na úrovni 3,8 až 4,5. V průběhu měsíce se však může stát, že se v pochvě vyskytne více infekcí. Během menstruace však tato hladina stoupá kvůli vyššímu pH krve a kvasinky se mohou rychleji množit.

Riziko otěhotnění během menstruace

Ano, můžete otěhotnět, když máte menstruaci, zejména pokud máte kratší menstruační cyklus (21 až 24 dní) a máte pohlavní styk ke konci menstruace. Spermie mohou zůstat v pochvě životaschopné až pět dní, takže otěhotnění je možné a je důležité nadále používat antikoncepci.

Menší potřeba vaginální lubrikace

Pokud budete mít pohlavní styk během menstruace, je méně pravděpodobné, že budete potřebovat lubrikanty, protože menstruační výtok obvykle poskytuje dostatečnou lubrikaci. Pokud lubrikant potřebujete, pak ty na vodní bázi jsou široce dostupné a bezpečné jak pro sex, tak pro kondomy. Silikonové a hybridní lubrikanty, které jsou na vodní a silikonové bázi, jsou stejně tak bezpečné pro sex i kondomy. Lubrikanty na bázi oleje, zejména minerální
oleje, mohou kondomy znehodnotit – zvyšují riziko prasknutí – a nedoporučují se používat s latexovými kondomy.

Menstruační sex jako prostředek proti bolesti

Pokud během menstruace pociťujete příznaky, jako jsou křeče, pocity smutku nebo deprese, může být sex v tomto období prospěšný. Vzhledem k tomu, že orgasmus uvolňuje endorfiny – hormony dobré nálady, jako je oxytocin a dopamin – teoreticky by mohl také zmírnit některé příznaky menstruace. Není na škodu to zkusit.

Sexuální vzrušení během menstruace

V tomto období měsíce se můžete cítit sexuálně vzrušenější a citlivější kvůli změnám hladin hormonů. Některé ženy pociťují zvýšený pocit překrvení v pánevní oblasti, což může také zvýšit vaši sexuální touhu. Některým ženám však tato zvýšená citlivost může způsobit, že jim sex v tomto období nebude příjemný. Pamatujte, že na menstruaci není nic ostudného ani špinavého – je to naprosto přirozené a na sexu v tomto období není nic špatného.

Základem je ujistit se, že vám i vašemu partnerovi tato situace vyhovuje.
Sex je normální součástí života a měly by si ho užívat všechny ženy. Stejně tak to platí v případě sexu během menstruace – je bezpečný. V zásadě platí, že pokud si zajistíte dobrou antikoncepci a prevenci pohlavně přenosných infekcí během celého menstruačního cyklu, mělo by to být ještě bezpečnější a příjemnější. Záleží na vás, jestli vás láká vyzkoušet.