HotModels | Práce v erotice | Personální agentura

Proč se ženy po sexu rády mazlí – a proč by měli chtít i muži?

Aktivní sexuální život může být důležitý pro dlouhověkost vašeho vztahu nebo manželství, ale věděli jste, že obyčejné mazlení po sexu může být ve skutečnosti stejně důležité jako samotný sex? Jedná se totiž o nenáročný způsob vytváření intimity a uspokojení, který vám zajistí, že váš vztah zůstane dlouhodobě živý. A jaké má tedy mazlení výhody?

Výhody mazlení po sexu

Tělo uvolňuje hormon lásky

Stejně jako u všech fyzických intimností – sexuálních i jiných – existuje mnoho docela velkých výhod, které jsou s nimi spojeny. Mazlení a objímání po sexu uvolňuje oxytocin, kterému se často přezdívá hormon lásky. Když se tento hormon uvolňuje, může vás to citově sblížit a posílit vaše spojení s partnerem. Silnější pouto s partnerem může na oplátku také zvýšit sexuální touhu, zejména pokud jste typ člověka, který touží po citovém spojení, aby měl chuť na sex.

Budete pociťovat dobrou náladu a méně stresu

Další výhodou mazlení po sexu je, že se při něm uvolňuje dopamin, nebo-li hormon dobré nálady. Díky uvolňování oxytocinu i dopaminu se cítíme šťastnější a bližší. A díky tomu se pak také v těle snižuje stres. Zejména v zimních měsících můžete mít větší pocit, že nemáte dostatek dobré nálady a stres se neustále kupí na jednu velkou hromádku. A zejména kvůli snížení stresu to rozhodně stojí za zkoušku, nemyslíte?

Má pozitivní vliv na vztah jako celek

Kromě příjemného zážitku z mazlení a uvolňování neurochemikálií se však ukázalo, že má pozitivní vliv i na váš vztah jako celek. Konkrétně pocit uspokojení z vašeho rituálu po sexu může způsobit, že se budete cítit spokojenější s vaším sexuálním prožitkem. Tím pádem se budete cítit spokojenější i ve svém vztahu a navíc se díky tomuto rituálu budete ještě více těšit na další společný sex.