HotModels | Práce v erotice | Personální agentura

Jak zimní období ovlivňuje vaše libido a co s tím dělat

Možná to bude pro někoho znít zvláštně, ale zimní období může vážně ovlivnit vaši sexuální touhu. Méně vitaminu D (tedy vitamínu ze sluníčka) v zimě znamená horší náladu, která jde často ruku v ruce se sníženou sexuální touhou – ale má to i pozitivní stránky: Muži mají v podzimních a zimních měsících vyšší hladinu testosteronu, vyšší počet spermií a ženy bývají také plodnější.

Pokud chcete zvýšit svůj sexuální apetit, stačí se řídit několika tipy, které vám v zimě pomohou znovu nastartovat sexuální život. Jaké to jsou?

Identifikujte své sexuální brzdy

Je důležité zabývat se všemi dalšími faktory, které by mohly přispívat k nižší sexuální touze. Mezi ty může patřit stres v práci, potíže s erekcí nebo dyspareunie. Všechny tyto potíže sice máme i mimo zimu, ale právě zimní období bez nedostatku slunce a aktivit může za to, že máme méně energie a ztrácíme o sex zájem. Může se také stát, že jeden partner sex chce a druhý ne – to může způsobit další napětí. Důležité je, abyste se svým protějškem komunikovali a dali si o svých potížích vědět. Váš partner vám samozřejmě do hlavy nevidí.

Zapomeňte na sexuální hierarchii 

Páry se často domnívají, že mají nízkou sexuální touhu, protože když přemýšlí o tom, kolikrát měli v poslední době sex, myslí pouze na penetrační sex. Sex však nemusí být jen pohlavní styk. V naší sexuální hierarchii je soulož na samém vrcholu a vše ostatní považujeme za předehru, ale všechen sex je rovnocenný. Nebojte se s partnerem prozkoumávat jiné způsoby, jak si navzájem přinést sexuální potěšení. Dost možná se vám to zalíbí a vaše chuť se postupně vrátí zpět. I mazlení se počítá!

Změňte svou rutinu

Vyzkoušet v ložnici něco nového může také znovu rozproudit jiskry. Když s někým začínáme chodit, často chceme sex víc než obvykle, s postupujícím vztahem se to obvykle vytrácí a naše sexuální touhy se vracejí do obvyklého stavu – ale pocit něčeho nového lze zopakovat. Změna, zkoušení nových věcí, experimentování a otevřenost v sexu může mít obrovský význam, protože si dodáte velkou dávku chemických látek, jako je dopamin a adrenalin, kterou jste měli, když jste s partnerem na začátku vztahu začali spát. Zkuste společně probrat novou sexuální aktivitu a uvidíte, co vás oba nadchne. Může to být nová poloha, nová sexuální hračka nebo dokonce něco tak jednoduchého, jako je sex v jinou denní dobu nebo na novém místě. I malé změny mají význam.

Více masturbujte 

Pokud máte sex a je to dobrý zážitek, posiluje to pocit, že sex je zábava a že je sex dobrý – pak ho chcete mít častěji. Svůj mozek však můžete v jistém smyslu vycvičit i k tomu, aby chtěl více sexu, tím, že si vytvoříte dobrou masturbační rutinu. Pokud masturbujete a dopřejete si sexuální potěšení nebo orgasmus, stále posilujete tento pozitivní cyklus, takže je opravdu důležité masturbovat. Masturbace nebo sólo sex nám také pomáhá poznat naše tělo a to, co bychom mohli chtít od partnerského sexu.

Přijměte, co vám zima nabízí

Když už jsme se vypořádali se všemi hlavními faktory, které mohou snižovat libido, stále proti nám působí otravné zimní počasí. Může však poskytnout několik příležitostí. Zima je ideální dobou k tomu, abyste zkusili odjet a znovu zažehnout jiskru. Pár, který si spolu hraje, spolu zůstane, takže zkuste naplánovat nějaký společný čas mimo domov – může to být dovolená, víkendový výlet nebo jen jednodenní výlet třeba na vánoční trhy do jiného města. Cestování vám poskytne vzrušující věci, které můžete vidět, dělat a sdílet – a může znovu zažehnout sexuální zájem. Jednoduše: Neseďte jen doma!

Pokud se v chladných měsících potýkáte se sezónní depresí nebo špatnou náladou, snažte se vědomě se snažit o její zlepšení větším odpočinkem, zdravějšími potravinami a v případě potřeby i rozhovorem s odborníkem, protože to bude mít vliv i na váš sexuální zájem.