HotModels | Práce v erotice | Personální agentura

Hormonální antikoncepce může mít negativní dopad na sexuální život

Hormonální antikoncepce ve formě pilulek je jedna z nejpříjemnějších a nejúčinnějších metod, které brání početí. Stačí si vždy ve správný čas vzpomenout na pilulku a můžete se oddávat milování kdykoli se vám zachce. Jako všechno ostatní má i hormonální antikoncepce svá úskalí. Přečtěte si, jak může ovlivnit váš sexuální život.

Ztráta energie

Někdy se negativní účinky projeví ihned, jindy na sebe nechají čekat i několik let. Může se stát, že jste v poslední době pocítila únavu, kterou jste svalovala na nemoc nebo vyčerpání například z práce. Co ale dělat, pokud únava neodchází? Možná je na vině právě hormonální antikoncepce. 

Lékařka může vyzkoušet výměnu hormonální antikoncepce za jinou, která má odlišné složení. V některých případech je problém vyřešen, jindy se dále zhoršuje, až je třeba pilulky úplně vysadit. 

Nechuť k milování a ztráta libida

Byla jste v minulosti nažhavená a vzrušená při každém doteku a dnes už vám ani pohled na vašeho partnera nic neříká? Hormonální antikoncepce je u mnohých známá tím, že snižuje libido a chuť na sex nekontrolovatelně klesá, až zmizí úplně. Partner má pak místo divoké milenky doma frigidní družku, která na něj nemá nikdy náladu. 

Časté křeče

Hořčík neboli Magnesium je jednou z látek, která v těle vlivem hormonální antikoncepce může rychle ubývat. Doplňujte jeho hladinu a předejděte nepříjemným svalovým křečím. Potkat vás mohou nejen při milování, ale i při sportu, nebo dokonce ve spánku, kdy jsou obzvlášť nepříjemné. 

Smutek a slzy 

Hormonální výkyvy často zamávají také s naší náladou. I obyčejné situace vás mohou dohnat k pláči. Pokud během milování zjistíte, že nemáte náladu, je vám smutno nebo vám přijde, že se vše kolem vás hroutí, možná je na vině hormonální antikoncepce.