HotModels | Práce v erotice | Personální agentura

4 sexuální problémy, kterými se nemusíte stresovat

Asi každý z nás už se někdy ve spojení se sexem setkal s určitými fyzickými nebo psychickými problémy. Často máme pocit, že je s námi něco špatně, ale ve skutečnosti se jedná o běžné věci, kterými nemá cenu se stresovat. Najdete se v nich?

1) Nedostatečný sex

“Mám sex s partnerem jen jednou týdně. Je se mnou něco špatně?” možná si říkáte. Přestože sex přináší mnoho výhod, záleží jen na vás, jak často jej chcete mít. Pokud se do něj budete nutit, ať už kvůli partnerovi nebo něčemu jinému, mohlo by se stát, že vás zcela přestane bavit. Bývá to spojeno také se sníženým sebevědomím, vyšší depresí a úzkostí. 

Můžete mít také pocit, že jste příliš rychlí a vaše polovička si to nestihne dostatečně užít. Kolem sexuální výkonnosti a času existuje spousta tabu. Někteří lidé si například myslí, že jsou sexuálně nedostateční, pokud sexuální akt trval pět minut, ale ve skutečnosti uspokojivý sex skutečně lze mít v rozmezí tří až sedmi minut. 

2) Máte problémy s dosažením vyvrcholení

Jedním z dalších častých sexuálních problémů, který by vás opravdu neměl příliš trápit, je pocit, že během partnerského sexu nemůžete dosáhnout orgasmu. Ve skutečnosti má tento problém až polovina žen. Může to mít spoustu důvodů včetně stresu, negativních myšlenek, které vám kolují v hlavě, nebo partnera, který neví, jak vás k orgasmu dostat. Odpusťte si, že cílem sexu je orgasmus, a užijte si jízdu!

3) Necítíte se dostatečně lubrikovaní, i když jste vzrušení

U žen může nedostatečná lubrikace vyvolávat psychické problémy. Vaginální lubrikaci může ovlivnit řada věcí, včetně léků, věku, místa, kde se nacházíte v cyklu, nebo dokonce vzduchu v místnosti. Pokud jste emocionálně vzrušená, ale nemáte fyzické účinky, které obvykle míváte, prostě si vezměte svůj oblíbený lubrikant a snažte se nestresovat. 

4) Nemáte na sex náladu

Pokud nemáte náladu na sex, nemusí to nutně znamenat, že je něco v nepořádku. Je sice pravda, že pokles libida může souviset s jinými zdravotními problémy, ale v mnoha případech jsou poklesy a výkyvy libida zcela normální. Zájem o sex je vysoce individuální; stejně jako někteří lidé mají obrovskou chuť k jídlu a jiní jedí velmi málo, tak i naše libido se liší člověk od člověka. Nemusíte se nijak “napravovat”, pokud máte malý zájem o sex, jen se musíte ujistit, že si najdete partnery, se kterými jste kompatibilní.